Vítejte na blogu evropských dobrovolníků a dobrovolnic, které vyslala YMCA v ČR!

úterý 10. ledna 2012

Hola,
zdravím z Madridu. Nejsem si úplně jistá, jestli se mi ten příspěvek podaří přidat, ale pokusím se :-).
Ve Španělsku se slaví dvoje "Vánoce". Vánoce naše 24.12., které začali slavit někdy před 10 lety prý po vzoru USA, ale hlavní svátek jsou Tři králové neboli Reyes Magos 6.1., takže poslední týdny tu byly hodně sváteční. Bydlím v rezidenci s handicapovanými lidmi, takže jsem oba dva svátky slavila tam a víceméně pracovně. Většina lidí byla doma s rodinami, zůstalo tu jen pár lidí, takže jsme slavili poněkud komorně. Jinak tu Vánoce probíhají tak nějak typicky dle anglosaského vzoru. Zajímavější jsou Tři králové. Slavnostní večeře se odehrává 5.1. a k nám do residence přišli osobně a rozdali dárky. Pak se v centru města koná slavnostní průvod se vší možnou zvířenou, parádou, světly, tanečníky apod. Končilo to poměrně velkolepým ohňostrojem. Madriďané milují průvody a světla. Město posledních pár týdnů vypadalo jako cirkus, každá větší ulice byla ověšená různobarevnými světly a ve městě se pohybovala neuvěřitelná kvanta lidí. Teď už je tu poněkud klidněji a musím říct, že se mi to zamlouvá mnohem víc.
Jinak co mě tak zaujalo, že jsem se svými 174 cm považována skoro za obryni. :-)
Sníh tu nemáme, ani se to k tomu nechystá, přes den tu teplota vystoupá až na 23 stupňů, takže si stále můžete sednout ven na kafíčko a slunit se. Jsem tu něco málo přes měsíc a ještě ani jeden den tu nebylo zataženo. :-)

2 komentáře:

  1. Ahoj Bětko! ty jo, to zní fakt zajímavě!!! zažila jsem na severu Španělska fiestu, tak si to umím představit a osobně jsou mi taky milejší prázdné ulice:) no a obryně bych asi byla taky:) jsem ráda, že to tam máš pestré a nebudu zastírat, že 23 stupňů a sluníčko závidím! I když, tady ta zima letos taky není nijak krutá... ahoj!

    OdpovědětVymazat
  2. zavidim 23stupnu. zrovna tu neni zima ze bychom mrzli ale stejne bez zimni bundy nevyrazime. Yerevan, Armenie

    OdpovědětVymazat