Vítejte na blogu evropských dobrovolníků a dobrovolnic, které vyslala YMCA v ČR!

čtvrtek 23. srpna 2012

Gruzie_fackovací panák


Proč se člověk v Gruzii tolik fackuje? Pochopitelně nedobrovolně a především v noci. V noci to je jeden pohlavek za druhým. A pak je ještě jedna otázka, fackují se všichni v Gruzii nebo jen ti, kteří sem přijedou jen na návštěvu? Možná je to i v jiných zemích, možná jinde je to horší, ale já momentálně žiju tady, tudíž mě jiná země moc nezajímá. 
Snažím se pracovat, ale nejde to.  Po chvilce se cítím trochu jako schizofrenik, jelikož se neustále kontroluji. Což je ve finále stejně k ničemu. Začínám být trochu nervózní a nemůžu se soustředit. Proč? Protože ti malí lítající potvory jsou úplně všude. Pijí mi krev. A to doslova. Nejhorší je, že se mi zdá, že se mi tak trochu vysmívají. Komáři. Mouchy. Jsou až ďábelsky chytří. Nikdy je nechytnete. Dokáží vám udělat ze života peklo. Snažíte se je odehnat, ale ve stejný okamžik vám bzučí u ucha, a snaží se vám říct, že na ně prostě nemáte. A v sebemenší chvilce nepozornosti máte od nich pupínek. Jsou všude s vámi. Mám pocit, že jsou mnohem hlasitější než komáři například v Čechách. Co na tom, že máte v okně síťku proti komárům, když uprostřed noci si s vámi chtějí povídat místní, kteří síťku sundají, a vy najednou vidíte nad svojí hlavou cizí ruku s hroznovým vínem. Vezmete víno, zavřete okno, nereagujete na ťukání na okno. Ťukání přestane. Ticho, jak krásné ticho. Ale jen do okamžiku, kdy uslyšíte bzučení u ucha, a začne fackovací akce. Pak už jenom čekáte, kdy přijde smíření s tím, že tu malou bestii stejně nechytnete, a ráno se probudíte s pupínky. 
Stejně štěstí, že nemám tak lahodnou krev jako ostatní :).
PS: Omlouvám se, že zde nedávám žádné fotky, ale jak jsem psala, ty bestie jsou strašně rychlé.

1 komentář:

  1. :D tak to musí být hrůza! já jim letos taky chutnám a to jsem v čr! zkoušela jsi repelent nebo raid do zásuvky (jestli se něco takového dá v gruzii pořídit)?

    OdpovědětVymazat