Vítejte na blogu evropských dobrovolníků a dobrovolnic, které vyslala YMCA v ČR!

středa 29. března 2017

Už více jak půlka za mnou?!

    Uplynula další slušná řádka měsíců a mě téměř připadne, jako by to bylo pár týdnů. Nejspíše je to tím, že nyní už povinností, kterých bylo třeba zvládnout kvůli nedostatku dobrovoníků, není tak velké množství. Poviností pro nás je být po ruce učitelům ve školce. Nicméně i toto již dávno není žádná povinnost. Spíše naopak,se to stalo highlightem mého dobrovolnictví.
    Když již mluvím o školce, dovolím si zmínit, že nyní mám také možnost děti vyučovat angličtinu. Obával jsem se z toho, zda něco takového zvládnu. Ale nyní po pár měsících mám radost, že děti se přece jen něco naučily. Je to pro mě výzva každý den a jsem za tyto výzvy velmi vděčný.
Program Erasmus+ není karierně zaměřený, ale je zaměřený osobní růst člověka. Zjistil jsem, že když člověk nemá odhodlání využít tento čas produktivně a zdokonalovat se. Může ten rok zcela klidně promarnit.
    Význam svojeho dobrovolnictví také vidím v tom, že můžu být součástí komunity lidí, které zachránil Ježíš Kristus. A lidí kteří chcou zprávu, že život má smysl v Něm, sdílet dál. Takže velkou částí mého dobrovolnictví, je možnost studovat budování komunity a zároveň budovat i vztah s Ježíšem Kristem. A samozřejmě žít v komuntě, která tohke nabízí. Takovéto možnosti by se mi nedostalo v takovéto míře, kdybych studoval nebo měl civilní práci.
 
Daniel Látal

Žádné komentáře:

Okomentovat